YOUTUBE DLA PROGRAMISTÓW

przez | 24 czerwca 2021

Youtube to bardzo popularny kanał, z którego można czerpać wiedzę. Odwiedzamy go zarówno, aby posłuchać ulubionej piosenki, ale także aby odwiedzić kanał twórcy, który ma do przekazania interesujące nas treści. Jest to darmowe i bardzo wartościowe. Jakie kanały warto odwiedzić jeżeli chcemy poznać tajniki programowania, albo interesuje nas to jak wygląda praca programisty.

  1. DEVSTYLE VLOG

Jest to kanał, który prowadzi prawdopodobnie najpopularniejszy polski programista – Maciej Aniserowicz. Jest on także autorem bloga, który także cieszy się bardzo dużą popularnością. Jak powiedział autor założenie kanału było kolejnym krokiem do tego, aby dzielić się darmową wiedzą w tym, w czym jest dobry i co jest jego pasją. Na kanale znajdują się zarówno filmiki związane stricte z nauką programowania, jak i porady związane z karierą programisty. Nie brakuje także treści lifestylowych, gdzie zamieszcza wyjazdy i wystąpienia na konferencjach, czy filmiki ze swojego typowego dnia.

  • JAVADEVMATT

Również bardzo często odwiedzany i wartościowy polski kanał na YouTube. Poświęcony jest on programowaniu. Występują tam treści związane głównie z nauką programowania i cennymi wskazówkami związanymi z karierą programisty. Na kanale prowadzone są różnorodne cykle. Największą popularnością cieszy się seria „Programista na emigracji”, gdzie autor opowiada o pracy programisty w innym kraju. Wyjechał on do Hamburga i odnosi się do realiów panujących na niemieckim rynku.  Aktualnie pracuje w Polsce i tworzy serię „Programista po emigracji”. Kanał ten przeznaczony jest przede wszystkim dla początkujących programistów, ponieważ wiedza która się na nim znajduje jest głównie podstawowa, ale przekazana w bardzo przystępny sposób.

  • PROGRAMISTA NA WAKACJACH

Jest to kanał związany bardziej z życiem programisty. Nie ma tutaj technicznych wskazówek, czy też filmików instruktażowych dotyczących programowania. Autorem kanału jest młody programista, który pokazuje jak ciekawe może być życie osoby wykonującej ten zawód. Autor zwiedza różnorodne kraje pokazując jak wygląda tam życie. Często zatrudnia się w zagranicznych firmach i pokazuje jak praca tam różni się od pracy w Polsce. Jest to bardzo nietypowy i z pewnością warty odwiedzin kanał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *