Technologia HPE SimpliVity

przez | 25 października 2020

Coraz większa ilość osób korzysta z chmury publicznej. Jest to łatwy sposób do udostępniania danych oraz do umożliwienia nanoszenia zmian na przykład w dokumentach ze swojego miejsca w domowym zaciszu. Pomimo tych wszystkich zalet jest jedna wielka wada chmury publicznej, mianowicie z dużą łatwością każdy w większym lub mniejszym stopniu może nam do takiej chmury wejść.

Na szczęście nowoczesność daje nam coraz to większe możliwości obrony przed takimi ,,włamaniami” i można wrażliwe dane trzymać u siebie a nadal korzystać z wygody jaką daje nam chmura publiczna. Z rozwiązaniem przychodzą nam hiperkonwergentne systemy (ang. HCI-Hyper-Converged Infrastructure). Hiperkonwergentne rozwiązania łączą w sobie pamięć masową, przetwarzanie danych, różnego rodzaje backupy, wirtualizację czy disaster recovery.

Jest wiele rozwiązań HCI jednak jednym z tańszych oraz łatwo dostępnym jest HPE SimpliVity. Jest to tak zwana cała serwerownia w pudełku która łączy w sobie funkcję:

  • Serwerów aplikacji;
  • Klastra wirtualizacji;
  • Macierzy dyskowej;
  • Kopii bezpieczeństwa;
  • Infrastruktury sieciowej.

Nie bez powodu te rozwiązanie jest nazywane ,,All-In-One. Ze wszystkich funkcji użytkownik może korzystać od razu po uruchomieniu urządzenia. Na początku należy w prosty i intuicyjny sposób skonfigurować urządzenie i można cieszyć się prostotą oraz bezpieczeństwem korzystania z chmury publicznej. Jeśli chodzi o wydajność, niesamowitą i jednocześnie konkretną wartością jest czas przywrócenia maszyny wirtualnej o pojemności 1 Terabajta danych, która wynosi zaledwie 60 sekund. Dodatkowo, architektura HPE SimpliVity jest też zoptymalizowana pod realne sytuacje, gdy np. firma otwiera nowy oddział bądź się rozrasta. Inteligentna i prosta infrastruktura pozwala obniżyć koszty tzw. środowisk ROBO (remote Office branch Office) aż o 55% w sytuacji, gdy rośnie liczba lokalizacji zdalnych i oddziałów firmy.

Jak już zostalo wspomniane powyżej, urządzenia HPE SimpliVity, są bardzo intuicyjne a ich proces implementacji (na przykład backupa, klastra siecowego itd.) staje się odporna na awarie i umożliwia sprawne odtworzenie bazy danych w przypadku na przykład cyberataku. Wszystko odbywa się za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu stworzonego przez profesjonalistów dla profesjonalistów. HPE SimpliVity pozwala również udostępniać zasoby w ramach tzw. samoobsługi programistom, specjalistom DevOps, czy innym członkom zespołów. Jaki jest z tego zysk dla właściciela danych? Taki, że obsługa i utrzymanie środowiska wymaga mniejszego nakładu czasu i pracy, co przekłada się niższe koszty utrzymania. Więc jak łatwo się domyślić, oszczędność dotyczy zarówno pieniędzy jak i czasu.

Niewątpliwym faktem jest, że technologia HPE Simplivity zrewolucjonizuje korzystanie z chmury publicznej, a po więcej informacji warto zajrzeć na https://zdalnyadmin.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *