Najlepsze fonty w 2021 roku

przez | 11 stycznia 2022

Fonty mogą przybierać różny charakter i wygląd. Jedne ostre i twarde, inne delikatne i subtelne a jeszcze inne fikuśnie i pokręcone. Każda strona powinna odpowiednio dobrać font do tekstu, przedstawianej treści a także ogólnego kontekstu całej witryny. Jakie fonty wzbudzają zachwyt w 2021 roku.

Odpowiedni wybór

Może się wydawać, że wiele osób nie zwraca uwagę jaką czcionką napisany jest tekst, nic bardziej mylnego. Dobrze dobrany font będzie miał ogromne znaczenie, a przede wszystkim będzie oddziaływał na użytkownika. Wzbudzał emocje oraz dostarczał konkretnych wrażeń. Oto lista fontów, które dodadzą charakteru niejednej stronie www:

Hack

Listę otworzy najbardziej fleksyjny font, który dzięki ciągłej rozbudowie przez użytkowników sprosta wymaganiom niejednego kapryśnego designera. Hack pozwala edytować pojedyncze znaki, przez co font może nabrać jeszcze bardziej unikatowego charakteru. Opcja ta pozwala na manipulacje tekstem w taki sposób jaki założył sobie projektant, a nic nie odda lepiej jego wizji niż własnoręczne dopracowanie detali.

MonoLisa

Font jak sama nazwa wskazuje zalicza się do czcionek o stałej szerokości (ang. monospace font). Oznacza to w praktyce wyznaczenie tej samej szerokości dla każdej litery, przykładowo zarówno dla “l” jak i “w” zostanie wyznaczona ta sama ilość miejsca. Może się wydawać, że stworzy to nieregularne odstępy między niektórymi literami, jednak MonoLisa znalazłą na to sposób. Tekst jest czysty oraz bardzo czytelny, bardzo dokładne rozmieszczenia każdej litery zwiększyło szerokość słów, co znacznie uprzyjemnia czytelność tekstu.

ApercuMono

Ten font również zalicza się do rodziny czcionek mono i został doceniony już na całym świecie. Oferuje w swoim zakresie zarówno pogrubione czcionki jak i cienkie oraz doskonale dopasowywuje się do wielu języków świata dzięki dodanym opcjom akcentowania. Jeśli zależy wam więc na zróżnicowanym foncie warto sięgnąć po tą opcję i bez problemu manipulować jej rozmiarem oraz grubością.

Font fontowni nie równy. Każdy posiada jakieś wyjątkowe cechy nawet jeśli nie zauważymy ich od razu. Istnieje dzisiaj nieograniczony wybór czcionek, które możemy znaleźć online i całkowicie za darmo. Dobra strona to przede wszystkim czytelny i klarowny tekst, który możemy dodatkowo udoskonalić o dopasowany font.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *