Książki online o programowaniu

przez | 9 lutego 2022

Programowanie to długotrwały proces i nawet kiedy osiągniemy już wysokie stanowisko w tym zawodzie zawsze znajdzie się coś, o czymś nie wiedzieliśmy. Dzisiaj z łatwością możemy uczyć się wszystkiego korzystając z internetu, to tutaj też możemy znaleźć książki, które nadal stanowią doskonały materiał do nauki w ogólne. Propozycje podane poniżej są darmowe, dlatego każdy może z nich śmiało korzystać.

Książki są zazwyczaj w języku angielskim, ale to właśnie w tym języku znajdziemy najwięcej informacji dotyczących programowania. Każdy deweloper powinien się z angielskim zapoznać.

Ebook Foundation

Szeroki wybór książek o programowaniu znajdziemy na stronie Ebook Foundation, są one zazwyczaj w języku angielskim, jednak niektóre z nich zostały także przetłumaczone na inne języki. Strona oferuję zbiory książek zawierające lekcje programowania w ponad 100 językach a także propozycję jak wykorzystać narzędzia w nich zawarte. Znajdziemy około 3000 pozycji w sekcji związanej z kodowanie, IT, a także sztuczną inteligencją.

Essential Programming Books

Jest to zbiór ponad 30 książek, z czego każda przeznaczona jest osobnemu językowi programowania. Znajdziemy tam zarówno pozycję dotyczące Javy, Pythona jak i HTMLa i CSSa. Rozdziały są precyzyjnie podzielona i ułatwiają zrozumienie jak funkcjonuje się w konkretnym języku.

Goalkicker

Pod tą nazwą kryje się prawie 50 zeszytów oraz książek przeznaczonych tematom związanym z IT. Łatwe do pobrania, dostępne od ręki i całkowicie darmowe są źródłem nieocenionej wiedzy oraz informacji. Chcąc dobrze zapoznać się z tematem np. Androida, znajdziemy książkę dedykowaną tylko jemu. Pozostaje tylko ściągać i czytać.

DuckDuckGo

Ostatnią propozycją jest wykorzystanie wyszukiwarki DuckDuckGo, aby znaleźć tak zwane ściągawki. Wystarczy wpisać słowo kluczowe oraz wybrać dostępną opcję: cheat sheet. Znacząco usprawnia wyszukiwanie problemów związanych z programowaniem.

Podane propozycje to nie jedyne miejsca gdzie znajdziemy książki online do nauki programowania. Jeśli chcesz stale się rozwijać ważne jest aby być na bieżąco z tym co oferuje nam świat online. Internet to źródło bogate w wiele informacji i to od nas zależy jak z nich skorzystamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *