Jak uruchomić Software House?

przez | 4 października 2020

Zacznijmy do tego, czym jest software house. Przede wszystkim to pojęcie bardzo młode i nie wszystkim znane. Najprościej mówiąc, software house jest to firma tworząca oprogramowania internetowe dla klientów. Ale nie jest to tworzenie prostego programu, tylko uniwersalnego, funkcjonalnego algorytmu pod zapotrzebowanie danej firmy. Często są to bardzo rozbudowane multi-programy z dostosowanymi feature’ami i aktualizowane wraz z nowymi potrzebami, wychodzącymi na światło dziennie w trakcie funkcjonowania technologii. Firma software house oferuje następujące usługi:

  • Tworzenie zaawansowanych stron internetowych;
  • Tworzenie sklepów online;
  • Tworzenie aplikacji webowych;
  • Doradztwo w zakresie IT.

Jeżeli chcesz otworzyć własną firmę zajmującą się software house’m, musisz odpowiedzieć sobie na kilka niezbędnych pytań. Po pierwsze, czy w ogóle orientujesz się na rynku IT i czy umiesz programować. Po drugie, w jakich technologiach chcesz pracować. Po trzecie, jaką dokładnie firmę chcesz stworzyć (programować można niemal do każdej innej branży). I po czwarte i najważniejsze, czym będziesz się wyróżniać na tle konkurencji. Następnie trzeba pracować nad swoją firmą każdego dnia, jest to proces bardzo powolny ale na pewno opłacalny.

Co jest najważniejsze w pracy software house?

Oczywiście pozyskanie klientów i zarabiania na tym dobrych pieniędzy. Tutaj znowu spotykamy się kilkoma wskazówkami. Po pierwsze, trzeba ustalić sobie cel i się go trzymać. Po drugie, należy ustalić, dla kogo chce się ten cel realizować. Jeśli chodzi o prowadzenie bloga, musisz ustalić sobie główny cel twoich prac. Może to być na przykład temat branży IT i twoim celem będzie pisanie artykułów o programowaniu. Twoimi odbiorcami powinny być głównie osoby techniczne, więc jeśli twoim głównym celem jest branża IT i programowanie, nie powinieneś zamieszczać artykułów o budowie laptopa tylko opisać interesujące oprogramowanie. Jednak należy zwrócić uwagę, że to potencjalni klienci (odbiorcy) narzucają, jaki produkt masz tworzyć, więc jest to sprawa bardzo płynna.

Jednak czy powyższe informację wystarczą? Otóż nie. Każda branża rządzi się swoimi prawami. Trzeba pamiętać, żeby prowadzić takie usługi, które zapewnią pozyskanie klientów, obsługę klientów oraz pomogą Tobie rozbudować swoją firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *