GDZIE SZUKAĆ PRACY W BRANŻY IT?

przez | 16 września 2021

Poszukiwanie pracy jest dosyć stresującą czynnością. Wysyłamy wiele CV i często stresujemy się, czy ktokolwiek będzie zainteresowany naszą kandydaturą. Istnieje jednak wiele portali, które mogą znaczenie ułatwić nam aplikacje i znalezienie długotrwałego zatrudnienia. Branża IT prężnie się rozwija, co sprawia że potrzebna jest coraz większa liczba specjalistów. Na portalach znajduje się wiele ogłoszeń dla pracowników „królowej branż”. Gdzie ich szukać?

  1. PRACUJ.PL

Jest to największa wyszukiwarka z ogłoszeniami o pracę w Polsce. Posiada również aplikacje mobilną, która jest intuicyjna i dzięki niej można aplikować na różne ogłoszenia bezpośrednio z telefonu. Jeżeli odpowiednio spersonalizujemy nasze konto, uzupełnimy kwalifikacje oraz lokalizację pracy, która nas interesuje będziemy każdego dnia dostawać dopasowane do naszych preferencji oferty na skrzynki mailowe. Zarówno małe firmy jak i ogromne korporacje szukają specjalistów właśnie za pomocą tego portalu – jeżeli będziesz odwiedzać go regularnie Twoje szanse na zatrudnienie znacznie wzrosną.

  • JOBS.PL

Jest to najstarsza strona z ogłoszeniami o pracę, jednak na przestrzeni lat bardzo się rozwinęła. Można za jej pomocą aplikować na rozmaite ogłoszenia, ale także czytać poradniki na temat form zatrudnienia, nowinek z rynku pracy, czy też nowych aspektów prawnych. Na tej stronie możesz znaleźć także ogłoszenia poza granicami naszego kraju, jeżeli planujesz emigrację i podjęcie zatrudnienia w innym państwie koniecznie tam zajrzyj. Jest bardzo dużo sprawdzonych propozycji, które mogą zapewnić pracę jeszcze przed wyjazdem z kraju.

  • ABSOLVENT.PL

Jest to serwis skierowany głównie do studentów lub świeżo upieczonych absolwentów. Jeżeli nie możesz pochwalić się jeszcze zbyt dużym doświadczeniem zawodowym i dopiero zaczynasz swoją karierę koniecznie zarejestruj się na tym portalu. Pracodawcy szukają stażystów, lub pracowników na stanowiska juniorskie i oferują im możliwość nauki i zdobycia doświadczenia często połączony z szansą zarobku. Portal ten oferuje głównie praktyki oraz staże, jednak są firmy które od razu oferują stałą współpracę.

Nie ważne na jakim jesteś szczeblu kariery zawodowej, może dopiero zaczynasz, a może masz kilkanaście lat doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Z liczbą wysłanych CV zwiększa się Twoja szansa na zatrudnienie. Pamiętaj, branża IT jest niezwykle dynamiczna i musisz wykazać się znajomością nowinek oraz być chętny na naukę w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *